نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98

پنجشنبه 29 شهریور 1397
8:30

­

­

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98

­

­

­

 • نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 چگونه است ؟
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تیزهوشان چیست ؟
 • کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان چه زمانی ارایه می شود ؟
 • سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 چه سایتی است ؟

­

­

­

­

­

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

­

بر اساس آخرین اخبار به دست آمده از سازمان سنجش، زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98 از 20 فروردین ماه به بعد می باشد. و طبق روال هر ساله، مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ممکن است تا 4 الی 5 روز بعد هم تمدید شود. داوطلبان برای ثبت نام در سایت تیزهوشان­ Azmoon.medu.ir وارد شده و با وارد کردن مشخصات خود در سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، اقدام به ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98 کنند. در مرحله اول ثبت نام، لیستی از ظرفیت مدارس تیزهوشان را مشاهده می کنید که می توانید از بین مدارس ارائه شده، حداکثر 3 مدرسه را به دلخواه خود انتخاب کنید. در مرحله بعدی ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، کسانی که مرحله اول ثبت نام را پشت سر گزاشتند باید به سامانه که در فروردین ماه مجددا باز شده مراجعه کرده و هزینه ثبت نام که هنوز مبلغ آن مشخص نشده است را به صورت اینترنتی واریز کنند. توجه داشته باشید که مسئولین مدارس تیزهوشان وظیفه ای در قبال ثبت نام شما ندارند.

­

­

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تیزهوشان

­

.i تکمیل فرم ثبت نام در آزمون: داوطلبان باید پس از ورود به سایت ثبت نام تیزهوشان، فیلدهای مربوط در تقاضا نامه ثبت نام را تکمیل نمایند. دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تیزهوشان عبارت است از

.ii بارگزاری فایل عکس داوطلب: جهت ثبت نام، فایل عکس (400×300 پیکسل یا 300×200 پیکسل و فرمت jpeg) با زمینه ی سفید، مربوط به سال جاری دانش آموزان مورد نیاز است. حجم این فایل نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت از شرکت در آزمون، پیگرد قانونی اعمال و ثبت نام آنان بلا اثر خواهد شد. ضمنأ عکس دختران باید با حجاب اسلامی بوده و صورت آنان کاملأ مشخص باشد.

.iii واریز مبلغ 165/000 ریال فقظ از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی طبق زمان بندی: تاریخ مراجعه به سامانه و انجام واریز وجه به منظور قطعی شدن ثبت نام ، در سامانه اطلاع رسانی می شود ، داوطلبان گرامی باید جهت پرداخت وجه ثبت نام، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، استفاده نموده و رمز دوم پرداخت اینترنتی را به همراه داشته باشند.

نکته 1: در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم، از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه های خودپرداز ، هیچ گونه ثبت نامی انجام نشده و وجه واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

نکته 2: مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ ، دریافت هر گونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

­

­

­

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97

­

شامل : نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98 به این صورت است که نام و نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، اولویت مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده و عکس داوطلب می باشد که معمولأ 1 هفته قبل از اینکه آزمون برگزار شود در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

صدور کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ، اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ، رسیدگی به اعتراضات و کلیه امور به ثبت نام به صورت اینترنتی و غیر حضوری توسط داوطلبان انجام می پذیرد و مدارس در این رابطه مسئولیتی را به عهده نخواهند داشت.

­

نکته: داوطلبان باید توجه داشته باشند که حضور در جلسه آزمون بدون کارت ورود به جلسه ممنوع می باشد.و­ شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان از این افراد به عمل نخواهد آمد.

­

­

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان 97

­

ثبت نام مدارس تیزهوشان معمولا از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 انجام می شود که برای ورود به این سایت و اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

­

­

­

­

­

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

­

شماره تماس: 9099072943

­

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

­


مشاوره تحصیلی

پنجشنبه 29 شهریور 1397
8:18

­

­

­

مشاوره تحصیلی چیست؟

­

­

همان طور که در پست های قبلی از جمله ؛مشاوره انتخاب رشته؛­خدمات مشاوره تحصیلی­توضیح دادیم هدف از­مشاوره تحصیلی­پند و اندرز گرفتن و نیز تحمیل یک راه حل به دانش آموز نیست، و در نهایت می توان گفت مشاوره تحصیلی نه تنها تعیین تکلیف نمودن برای دانش آموز نیست بلکه یک نوع­هنر یادگیری­است به گونه ای که یک مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای تلاش می نماید تا با توجه به وضعیت و علاقه دانش آموز، نیاز او را بر آورده و با تلاش برای خودشناسی مراجع و کسب بهترین راه و روش او را به نتیجه دلخواه خود برساند.

­

­

ضرورت استفاده از مشاوره تحصیلی

­

­

بسیاری از دانش آموزان سخت کوش و فعال سرزمین عزیزمان ایران، با وجود علاقه به علم آموزی و پیشرفت تحصیلی، متأسفانه به دلیل نداشتن یک راهنما و مشاور خوب و با تجربه از پیشرفت لازمه باز می مانند و نمی توانند آنگونه که شایسته آنهاست، قدم بردارند و در برداشتن قدمهای خود در مسیر تحصیل دچار تزلزل و سستی شده و در نتیجه باعث جا ماندن از رقیبان و دوستان خود می شوند.

­

­

خیلی از­دانش آموزان­ما در تمامی­مقاطع تحصیلی­فقط و فقط به خاطر نداشتن یک برنامه ریزی منظم درسی، و یا اجرای یک برنامه اشتباه بدون در نظر گرفتن وضعیت تحصیلی و شرایط اجتماعی دانش آموز و روحیات و ویژگی های شخصی هر فرد، دچار مشکل شده و با­افت تحصیلی­مواجه شده در نتیجه شکست می خورند و ذوق و شوق ادامه تحصیل در این دانش آموزان به مرور زمان از بین می رود.

­

­

اهداف و وظایف مشاور تحصیلی

­

­

یک مشاور تحصیلی از طریق مشاوره با دانش اموز به او در کسب مراحل زیر کمک می کند:

­

­

تعیین نمودن هدف مشخص و معین

­

­

ایجاد حس خونسردی و آرامش در دانش آموز

­

­

آموختن این نکته به دانش آموز که به حرف مردم اهمیت ندهد.

­

­

بالا بردن و ارتقای اعتماد به نفس در دانش آموز

­

­

ایمان آوردن به پیروزی در نتیجه تلاش

­

­

حذف تمام موارد منفی در زندگی دانش آموز

­

­

طراحی یک برنامه جامع و هدفمند درسی با توجه به وضعیت (تحصیلی، روحی، معنوی و …) دانش آموز

­

­

مشاوره تحصیلی تلفنی

­

هر چه جامعه از لحاظ امکانات پیشرفته تر می شود، نیاز انسانها برای استفاده از امکانات به مراتب روشن تر و قابل مشاهده است. در گذشته دانش آموزان اگر در هر نقطه ای از کشور که بودند، برای رفع سوال های موجود در ذهن خود جهت پیشرفت تحصیلی، باید به نزدیکترین مکان که فردی با اطلاعات یا سطح سواد بالاتر بود، مراجعه می کردند تا مشکل خود را حل می نمودند.

­

­

گاهی اوقات در بعضی از مناطق کشور به خاطر در دسترس نبودن فردی آگاه و آشنا به مسئله مجبور بودند که به راهنمایی و مشاوره افراد غیر متخصص و نا آگاه اکتفا نموده و­آینده تحصیلی­و حتی­شغلی­خود را در خطر بیندازند. یا به خاطر پرسیدن فقط یک سوال کوتاه با پاسخی کوتاه، راه درازی را طی نموده و با صرف هزینه ی زیادی(هزینه حمل و نقل تا رسیدن به مقصد و مبدأ، هزینه ارائه خدمات مشاوره ای و …) خود را به یک دفتر­مشاوره تحصیلی­در یک نقطه ی شهر رسانده تا از خدمات مشاوره تحصیلی بهره مند شوند

­

­

نحوه تماس با شماره های دیجیتال 909

­

اما امروزه دیگر کمتر کسی حاضر است راهی را با صرف زمان و هزینه تا رسیدن به یک دفتر مشاوره تحصیلی طی نماید، و بیشتر دانش آموزان و دانشجویان کشور در تمام نقاط ایران عزیز بدون صرف زمان و صرف هزینه، فقط با استفاده از یک تلفن ثابت می توانند با مشاوره تحصیلی تلفنی از بهترین و متخصص ترین مشاوران در تمام زمینه های تحصیلی سوال خود را پرسیده و رفع ابهام نمایند و با اطمینان از صحت و اطمینان از جواب پرسش خود ادامه راه را با یقین طی نمایند. افراد می توانند با تلفن ثابت و بدون شماره گیری پیش شماره (کد) با­شماره های 909دیجیتال تماس­برقرار کنند

­

­

­

­

­

مشاوره تحصیلی در دبستان

­

­

در دوره ی ابتدایی آنچه که مورد نیاز دانش آموزان در مشاوره تحصیلی دبستان است، اطلاع یافتن درباره چگونگی پیشرفت و پیدا کردن نقاط ضعف دانش آموزان در زمینه رفتاری، درسی خصوصا در موارد مختلف درسی و به منظور رفع مشکلات دانش آموزان است. برای اینکه راهنمایی در این دوره به شکل بهتری به دانش آموزان ارائه شود.

­

­

مراحل بعدی امتحان

­

­

پس از اخذ امتحان از دانش آموزان در دروس­ مختلف می توان این نکته را فهمید که هر کدام از دانش آموزان در چه قسمت هایی از دروس قوی، ضعیف و یا متوسط هستند، سپس آن ها را به گروه های مختلفی که وجوه اشتراک دارند تقسیم کرد. برای اخذ تصمیم در پاره ای موارد باید از اولیا دانش آموزان یا مسئولین مدرسه کمک گرفت. مخصوصا در زمینه تشکیل کلاس های تقویتی یا گرفتن معلم خصوصی برای کمک به دانش آموز در راه شناخت حروف، خواندن، نوشتن و حساب کردن. اما خود­دانش آموز­نیز باید در این زمینه فعال باشد تا بتواند راهنمایی های ارائه شده را در تنظیم برنامه های درسی­ و گذراندن اوقات فراغت به کار گرفته و به آن عمل کند.

­

­

مشاوره­تحصیلی دوره اول متوسطه

­

­

با ورود دانش آموز به دوره دوم تعلیمات عمومی بر نیازهایش اضافه می شود..یکی ازاین نیازها نیاز به مشاوره­تحصیلی تیزهوشان است. در بایان این دوره دانش آموز نیاز به انتخاب رشته دارد که باید با دادن راهنمایی های لازم توسط اولیا مدیران معلمان و مشاوران دورنمای انتخاب رشته برای ورود به دوره های بعدی تحصیلی به وی ارائه شود.

­

­

بنابراین باید در مورد­رشته های تحصیلی آموزش دوره دوم متوسطه­و ضوابط ورود به هر یک و ارتباط هریک از­رشته های تحصیلی دانشگاهی­و ارتباط این رشته ها با مشاغل مختلف جامعه اطلاعات جامع و دقیقی به دانش آموزان ارایه شود خود شناسی از نظر شناخت علایق استعدادها و خصوصیات شخصیتی که بتواند بر اساس ان در دوره های بعدی تصمیم گیری کند، نیز از جمله نیازهای داش آموزان این دوره است.

­

­

بعضی از دانش آموزان دوره های اول متوسطه بنا به دلایلی مایل و یا قادر نیستند که به ادامه تحصیل ببردازند تا وارد دوره دوم متوسطه شوند. این گروه از دانش آموزان نیازمند کسب اطلاعات شغلی هستند. در این ضمینه مشاور ضمن آشنا کردن دانش آموزان با امکانات شخصی و خانوادگی شان برای دیدن­دوره های کار آموزی­آنها را راهنمایی می کند.

­

­

.

­

­

راهنمای تحصیلی در دوره دوم متوسطه

­

­

یکی از وظایف و خدمات راهنمایی دوره متوسطه­مشاوره­تحصیلی­است. یکپارچگی دانش آموزان با تجارب تحصیلی، ضرورت راهنمایی را در دوره متوسطه بیش ار بیش مطرح می سازد. موفقیت یا شکست تحصیلی دانش آموز سازکاری او با شرایط و موقعیت مدرسه است که آن را به صورت یک واحد اجتماعی در می آورد. هدف عمده خدمات راهنمایی در دوره متوسطه شامل ارائه ­اطلاعات لازم درباره ی محیط فیزیکی مدرسه برنامه درسی متعدد، دروسی که در هرسال ارائه می شود شرایط و ضوابط لازم برای قبول شدن و فارغ التحصیلی از دبیرستان ارزش گذاری برای ادامه تحصیلات فرصتها و شرایط ورود به دوره های تحصیلی بعد از دبیرستان است.

­

­

مسولیت راهنمایی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته­­در دوره متوسطه بیشتر به عهده مشاور­است. مشاور مسولیت دارد با آگاهی دادن به دانش آموزان در زمینه های شخصی­تحصیلی شغلی­آنها را توانمند سازد تا قادر باشند تصمیم های مناسبی بگیرند.

­

­

تحقیقات انجام شده

­

­

ربتو ‘هایبرت’ فرر ‘گیل ‘مانزانو و مالیک برای کسانی که دانش آموزان را در زمینه های شخصی ،تحصیلی -شغلی راهنمایی می کنند ملاکهایی را در نظر گرفته اند که به شش زبان اسبانیایی، انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، یونانی ترجمه شده است.

­

­

برخی از این ملاکها عبارتند از:

­

­

دارا بودن رفتار اخلاقی مناسب و احساس مسئولیت در نقشی که ایفا می کنند.­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­

­-دانش درباره ی اطلاعات به روز در زمینه تحصیلی، آموزشی، مسایل اجتماعی و تمایلات فردی که درخور مشاوره تحصیلی یا شغلی است.

­

­

-توانایی برای اینکه به طور موثری با مراجعان و همکاران خود ارتباط بررقرار کند و از سطح مناسبی از زبان استفاده کند.­ ­ ­ ­

­-بتواند به دانش آموز کمک کند که نگرانی های شخصی ، رشد شغلی و یادگیریهای خودرا مرتفع کند.

­

­

-ازتفاوتهای فردی بین مراجعان آگاه باشد ،به آن احترام بگذارد و به خصوص به تفاوتهای فرهنگی احترام و به طور موثری بین افراد تعامل برقرار کند.

­

­

-برای طراحی کاربرد و ارزیابی برنامه مشاوره وراهنمایی در هدایت تحصیلی از مهارت های لازم برخوردار باشد.­ ­ ­

­

­

­ یکی از خدمات مشاوره تحصیلی­دانشگاهی آشنا کردن دانش اموزان با توانایی ها و امکانات آنها است، یکی از امکانات فردی هر دانش آموز هوش فردی اوست. امروز در فرایند تحصیلی -شغلی دانش آموزان از انواع آزمون های هوشی، استعداد، رغبت و شخصیت استفاده می شود.

­

­

نتایج این آزمون ها همراه با سایر اطلاعات بدست آمده درمورد دانش اموزان به عنوان یکی از ملاکهای هدایت تحصیلی آنان به شمار می رود.در هر یک از مقاطع تحصیلی راهنمایی با اهداف خاصی به دانش آموزان ارائه می شود

­

­

ابعاد هدایت تحصیلی

­

­

وجود مراکز کارآموزی _حرفه ای مربوط به­وزارت کار و امور اجتماعی­و­آموزشگاههای تخصصی وابسته­به­وزارتخانه ها و موسسات خصوصی­میتواند خدمات راهنمایی ارزنده ای را به دانش آموزان دوره اول متوسطه ارائه دهد. معرفی این مراکز به دانش آموزان این دوره جز وظایف مشاور مدرسه است. مشاور در دوره متوسطه میتواند خدمات گسترده ای داشته باشد.

­

­

این خدمات شامل­اطلاع رسانی به دانش آموزان در مورد بلوغ،­کمک به دانش آموزان برای دستیابی به تصویر واقعی و هویت توفیق، ارزیابی استعداد و توانی های دانش آموزان، کمک به دانش آموزان برای داشتن روابط مناسب اجتماعی، کمک به تربیت جنسی دانش آموزان، کمک به دانش آموزان برای یافتن راه حل برای­ مشکلات تحصیلی، کمک به تربیت اخلاقی دانش آموزان، کمک به حل مشکلات رفتاری دانش آموزان، کمک به دانش آموزان برای رشد­خلاقیت ها و­کارآفرینی­و کمک به دانش آموزان برای مقابله با فشارهای روانی است.

­

­

در پایان این دوره (سال سوم دوره اول یا کلاس نهم)­هدایت تحصیلی دانش آموزان­انجام می شود تا دانش آموزان برای ورود به سال اول دوره دوم متوسطه با رشته تحصیلی مشخصی آماده شوند.

­

­

پیشنهاد مشاوران درخت دانش

­

­

یک ضرب المثل قدیمی در این باره می گوید: اگر میخواهی شخصی را برای یک وعده سیر نمایی به او غذا بده و اگر می خواهی آن شخص را برای همیشه سیر کنی به او راه به دست آوردن غذا را یاد بده.

­

­

ما فرزندان ایران برای آبادانی کشور طبق وظیفه انسانی و شرعی خود لازم است که همیشه در آموختن علم حریص بوده و در ترویج آموخته های خود سخی باشیم.

­

­

لازم نیست برای داشتن یک برنامه و شروع آن حتما یک شاگرد ممتاز بود. در هر مقطع و هر وضعیت درسی که باشید می توانید جهت مشورت و تهیه یک برنامه جامع و خوب با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن­9099072943­بدون نیاز به کدگیری از­تلفن ثابت منزل­تماس گرفته و برنامه جامع پیشرفت تحصیلی خود را از­مشاوران متخصص درخت دانش­بخواهید. مشاوران درخت دانش در مسیر تحصیلی استوار و مقتدر همراهتان خواهند بود.

­

­

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رایگان در خارج از کشور با مشاوران درخت دانش در تماس باشید.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

­

­

شماره تماس9099072943

­

­

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

­

­

­

­

­

­

­


زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98

پنجشنبه 29 شهریور 1397
8:08

­

تاریخ و زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

­

­

­

­

­

­

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98

­

در شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 طبق اعلام قبلی و برنامه ریزی صورت گرفته، درخت دانش به اطلاع تمام داوطلبین آزمون استعدادهای درخشان می رساند از طریق سایت azmoon.meddu.ir در بازه زمانی ذکر شده فقط ورود داوطلبین به سیستم جهت پرداخت هزینه می باشد و هیچگونه تغییراتی اعمال نخواهد شد. هر داوطلبی که موفق به پرداخت هزینه ثبت نام نشود، کارت ورود به جلسه آزمون برای آنها صادر نخواهد شد.

­

برای دیدن لیست مدارس تیزهوشان تهران بر روی لینک رنگی کلیک کنید.

­

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98

­

آزمون تیزهوشان 97 معمولا هر سال بعد از تعطیلات عید و از تاریخ 20 فروردین به بعد شروع خواهد شد. ثبت نام آزمون تیزهوشان 97-98 در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام میشد اما سال تحصیلی 97-98 فقط در یک مقطع و در پایه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تیزهوشان در پایه ششم به هفتم برای سال تحصیلی 97-98 حذف خواهد شد و همچنین ثبت نام مدارس تیزهوشان 97 تجمیع شده است.

­

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم ابتدایی 97­

­

­زمان آزمون تیزهوشان97 - 98 نیمه اول اردیبهشت خواهد بود و به صورت هماهنگ کشوری برگزار ی شود، داوطلبان می توانند از یک هفته قبل از آزمون و با مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان کارت ورود به جلسه تیزهوشان را دریافت نمایند.

­

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97-98

­

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 برای پایه نهم به دهم در حدود دو تا سه ماه بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان می باشد. دانش آموزان با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامی خود می توانند نسبت به دریافت نتایج آزمون تیزهوشان اقدام نمایند. در صورت مواجه با هر گونه مشکل یا سوال در روند ثبت نامی آزمون تیزهوشان خود یا فرزندتان، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی درخت دانش تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره تلفنی ما بهرمند گردید.

برای اطلاع از دریافت آخرین اخباز به روز شده در باب شهریه مدارس تیزهوشان و فرم ثبت نام تیزهوشان و نیز بهترین کتاب برای قبولی در تیزهوشان نهم می توانید از طریق شماره­ 9099072943­ تماس حاصل فرمایید و یا بر روی لینک های رنگی کلیک کنید.

­

­

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

شماره تماس: 9099072943

­

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

­

­


لیست مدارس تیزهوشان دخترانه تهران

پنجشنبه 29 شهریور 1397
7:48

­

لیست مدارس تیزهوشان تهران

این لیست مدارس تیزهوشان تهران­ بر اساس منطقه بندی شهر تهران تهیه شده و اسامی مدارس به ترتیب مناطق قرار داده شده است. در این لیست سعی شده است اطلاعات تمامی مدارس تیزهوشان تهران گنجانده شود تا بتواند راهنمای خوبی برای والدینی که قصد دارند فرزندشان را به یکی از این مدارس بفرستند باشد. در این لیست شما عزیزان می توانید آدرس و تلفن مدارس تیزهوشان تهران را مشاهده فرمایید.­

­

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

معمولا تمامی متقاضیان و داوطلبان آزمون تیزهوشان 97-98 در پایه نهم به دهم در فروردین ماه برای ثبت نام مدارس تیزهوشان پایه نهم اقدام می کنند. آزمون تیزهوشان در پایه نهم به دهم شرایط خاصی دارد چون که مقطع تحصیلی مورد نظر در واقع ورود به متوسطه دوم به حشمار می آید.

انتخاب رشته و مطالعه کردن لیست رشته ها و همچنین پر کردن فرم هدایت تحصیلی لازمه ادامه تحصیل می باشد.

دوره متوسطه دوم به لحاظ اینکه خیلی حساس می باشد و در انتخاب مسیر تحصیلی آینده تاثیر گذار می باشد از داوطلبان عزیز خواهشمندیم نهایت توجه خود را برای انتخاب رشته و آزمون ورودی تیزهوشان 97 معطوف نمایند.

با توجه به اینکه خیلی از دوستان بدون توجه به نمرات دوره متوسطه اول انتخاب رشته خود را انجام می دهند باید به نکاتی که در لینک مقاله زیر توصیه شده اند توجه کنند.

­

زمان دقیق ثبت نام آزمون تیزهوشان 97

آزمون تیزهوشان معمولا هر سال بعد از تعطیلات عید و از تاریخ 20 فروردین به بعد شروع خواهد شد.­ثبت نام آزمون تیزهوشان­در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام میشد اما سال تحصیلی 97-98 فقط در یک مقطع و در پایه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تیزهوشان در پایه ششم به هفتم­برای سال تحصیلی 97-98 حذف خواهد شد و همچنین ثبت نام مدارس نمونه با تیزهوشان تجمیع شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتردر مورد آزمون تیزهوشان 97 بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

نمونه سوالات تیزهوشان پایه نهم 97

جواب سوالات تیزهوشان

برنامه ریزی درسی تیزهوشان پایه نهم

­

لیست مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه شهر تهران

­

آدرس و شماره تلفن

­

­

مقطع

­

­

نام مدرسه

­

­

منطقه

­

­

ردیف

­

­

خیابان ارتش، نرسیده به چهارراه مینی سیتی، خیابان نخل، خیابان کنگان، خیابان کنگان ۱، سمت چپ ۲۲۴۹۷۴۴۱

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۲

­

­

1

­

­

1

­

­

نیاوران، روبروی کلانتری ۱۲۳ نیاوران، خیابان فیضیه

­

­

۲۶۱۳۱۳۶۷

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی۳

­

­

1

­

­

2

­

­

خیابان شریعتی، قیطریه، خیابان موسیوند، کوچه لادن

­

­

۲۲۶۹۴۸۷۸

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۲

­

­

1

­

­

3

­

­

ولنجک، بلوار دانشجو، خیابان گلستان دوم، خیابان بوستان سوم، کوچه گل سرخ

­

­

۲۲۴۱۷۰۸۴

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی۳

­

­

1

­

­

4

­

­

شهرک قدس – فاز ۶- ایوانک غربی- گل افشان- کوچه اقاقیا

­

­

۸۸۵۹۰۴۴۴

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۵

­

­

2

­

­

5

­

­

خیابان شهرآرا، کوچه سی و دوم

­

­

۸۸۲۵۰۹۳۰

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان تهران پسرانه علامه حلی۶

­

­

2

­

­

6

­

­

میدان صنعت، خیابان دادمان، فاز ۶، خیابان گل افشان

­

­

۸۸۰۹۰۶۲۴

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۷

­

­

2

­

­

7

­

­

اتوبان جلال ال احمد، خیابان آرش مهر (شهر آرا)، جنب فروشگاه فرهنگیان، پلاک ۹

­

­

۸۸۲۴۷۰۷۳

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۴

­

­

2

­

­

8

­

­

میدان اختیاریه، خیابان اختیاریه شمالی ، کوچه شهید یزدانیان یکم

­

­

۲۲۵۴۱۵۵۲

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۳

­

­

3

­

­

9

­

­

تهران، میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، خیابان سوم ، پلاک ۴

­

­

۲۲۲۲۱۰۸۷

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۸

­

­

3

­

­

10

­

­

میدان رسالت، خیابان هنگام، ضلع شمالی سازمان آب، کوی نعمت زاده، پلاک ۴۷

­

­

۷۷۴۴۴۷۳۰

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی۲

­

­

4

­

­

11

­

­

پاسداران، انتهای گلستان دهم

­

­

۲۲۵۶۱۴۰۰

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان تهران پسرانه علامه حلی ۱۰

­

­

4

­

­

12

­

­

آبشناسان شمال، خیابان بهار، خیابان امام حسین، خیابان کوهسار

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی۵

­

­

5

­

­

13

­

­

اتوبان کردستان، روبروی ساختمان های آ-اس-پ، نبش شیراز جنوبی، خیابان ۶۸ غربی، کوچه فرزانگان، پلاک ۳

­

­

۸۸۰۳۲۵۶۹

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان

­

­

6

­

­

14

­

­

خیابان طالقانی، خیابان شهید سرپرست، پلاک ۵۶

­

­

۸۸۹۶۶۰۵۰

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان

­

­

6

­

­

15

­

­

خیابان ایرانشهر جنوبی، بعد از تقاطع سمیه، پلاک ۵۰

­

­

۸۸۳۲۹۵۱۹

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان تهران پسرانه علامه حلی ۵

­

­

6

­

­

16

­

­

خیابان امیر آباد شمالی، کوچه ابطحی، خیابان ۲۱، پلاک ۲۳

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۶

­

­

6

­

­

17

­

­

خیابان شهید آیت اله مدنی (نظام آباد) ، ایستگاه مترو حسینی ، کوچه شهید علی محمد حسینی

­

­

۷۷۵۸۷۱۰۱

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۸

­

­

7

­

­

18

­

­

خیابان دامپزشکی، خیابان حیدریان، جنب باشگاه خورکیان

­

­

۶۶۰۰۲۵۳۰

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۸

­

­

9

­

­

19

­

­

هاشمی، نرسیده به جیحون، کوچه بشیری

­

­

۶۶۳۷۹۷۸۷

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۳

­

­

10

­

­

20

­

­

خیابان امام خمینی (ره)، خیابان شیخ هادی، کوچه زمانپور، پلاک۱۸

­

­

۶۶۷۱۸۱۸۱

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی

­

­

11

­

­

21

­

­

خیابان کمالی، خیابان غفاری

­

­

۵۵۴۱۸۸۵۰

­

­

­

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی

­

­

11

­

­

22

­

­

خیابان سعدی شمالی، نرسیده به بیمارستان امیراعلم، خیابان نادری، پلاک ۷۱

­

­

۷۷۵۰۵۶۷۷

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۷

­

­

12

­

­

23

­

­

تهران نو، فلکه آشتیانی، باباطاهر شرقی، کوی زینبیه

­

­

۷۷۱۷۰۲۲۳

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۴

­

­

13

­

­

24

­

­

خیابان دماوند، ایستگاه سبلان، ۲۷ متری خیابان اشراقی، ۸ متری اول غربی

­

­

۷۷۹۹۸۴۰۰

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی۱۰

­

­

13

­

­

25

­

­

خیابان دماوند، چهارراه سبلان، خ اشراقی، ۸ متری اول

­

­

۷۷۲۶۷۵۸۸

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۷

­

­

13

­

­

26

­

­

فلکه اشتیانی، خیابان باباطاهر، کوی زینبیه

­

­

۷۷۱۷۱۰۵۰

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۴

­

­

13

­

­

27

­

­

میدان امام حسن مجتبی (ع)، بطرف آب موتور، خیابان پاسدار گمنام، خیابان صالحی، خیابان شهید عبدالمحمدی

­

­

۳۳۰۸۲۸۶۶

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی۴

­

­

14

­

­

28

­

­

زمزم غربی، تقاطع نبردجنوبی، خیابان شمشاد، جنب فروشگاه شهروند

­

­

۳۳۷۳۸۲۸۴

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۹

­

­

14

­

­

29

­

­

خیابان پیروزی، خیابان دهم فروردین، خیابان شهید شیردم

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۹

­

­

14

­

­

30

­

­

خیابان شوش غربی،ایستگاه قند و شکر،خیابان دشتبان زاده ، خیابان رضایی ، پلاک ۸

­

­

۵۵۳۳۱۳۳۱

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان تهران پسرانه علامه حلی ۲

­

­

16

­

­

31

­

­

خیابان شوش غربی، جنب پمپ بنزین، کوچه شهید علیرضا مرسلی، پلاک ۱۱۲

­

­

۵۵۰۴۳۶۹۰

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۱۱

­

­

16

­

­

32

­

­

ترمینال جنوب، خیابان باغ آذری، خیابان شهید زارعی

­

­

۵۵۰۶۲۳۷۲

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان

­

­

16

­

­

33

­

­

خیابان ابوذر،خیابان شهید قفیلی، کوچه شهید صولتی، پلاک ۲۴۵۳۶_۲۴۵۳۵

­

­

۵۵۷۰۶۵۶۵

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان دخترانه فرزانگان ۸

­

­

17

­

­

34

­

­

بازارمبل، کوچه مدرسه، پلاک ث ۱/۲۳۹۸

­

­

۶۶۲۹۱۳۹۰

­

­

متوسطه دوره اول

­

­

تیزهوشان تهران پسرانه علامه حلی ۹

­

­

17

­

­

35

­

­

میدان بهاران، خیابان شهید عسگری، پلاک ۸

­

­

۶۶۲۲۳۴۹۲

­

­

متوسطه عمومی

­

­

تیزهوشان پسرانه علامه حلی ۱۱

­

­

17

­

­

36

­

­

میدان معلم، بلوار مدائن، خیابان امام زمان

­

­

۶۶۶۹۳۸۹۰

­

­

متوسطه دوره ا

انتخاب رشته ریاضی در پایه نهم 97-98

پنجشنبه 29 شهریور 1397
7:44

­

انتخاب رشته ریاضی در پایه نهم 97-98

­

­

به طور کلی سه شاخه تحصیلی نظری، شاخه های رشته فنی و حرفه ای و رشته های شاخه کاردانش وجود دارد که دانش آموزان سال دهم باید از بین این شاخه ها رشته های تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنند. در حقیقت هر شاخه ای رشته های تحصیلی پایه نهم 97 مربوط به خودش را دارد.­

­

­

شاخه نظری:

­

 • شاخه نظری شامل ۴ رشته است
 • رشته ریاضی فیزیک
 • رشته تجربی
 • رشته انسانی
 • رشته علوم و معارف اسلامی

­

­

شاخه ای که اغلب والدین هم اصرار دارن که فرزندشان انتخاب رشته دبیرستان 97-98 را در ان شاخه انجام بدهند، همین شاخه ی نظری است! دانش آموزان نهمی که میخواهند وارد یکی از این رشته های موجود در شاخه ی نظری شوند­ باید از تک تک این رشته ها و جزئیات شان و همچنین آینده ی شغلی هرکدام اطلاع دقیقی به دست آورند. رشته های شاخه ی نظری در انتخاب رشته دبیرستان دارای 3 رشته هست که قبل تر آنها را بیان کردیم.

­

­

پرطرفدارترین رشته های ریاضی فیزیک

­

عاملی که در پرطرفدار شدن یک رشته تاثیر بسزایی دارد از جمله رشته ریاضی فیزیک در انتخاب رشته پایه نهم، موقعیت شغلی آینده و جایگاه و شان و منزلت اجتماعی می باشد که در اثر تحصیل رشته در دانشگاه ایجاد میشود.پرطرفدار ترین رشته های گروه آزمایشی کنکور ریاضی شامل تمامی رشته مهندسی میباشد، که در این بین رشته های مهندسی برق ، کامپیوتر و مکانیک پرطرفدارتر می­باشد که از طرف دیگر پر درآمدترین رشته های مهندسی در ایران هم می باشد.

­

­

نواع شغل های رشته ریاضی فیزیک بر اساس نوع رشته های دانشگاهی

­

شغل های رشته ریاضی فیزیک را با توجه به رشته های موجود در دانشگاه میشود به دو دسته رشته های «اصلی» و رشته های «شناور» تقسیم بندی کرد. هر رشته ای که دانش آموز رشته ریاضی فیزیک برای ورود به دانشگاه انتخاب میکند در یکی از رشته های اصلی و یا شناور قرار میگیرد که با توجه به همین رشته ی دانشگاهی، شغل های رشته ریاضی هم مشخص می شود.

­

­

بازار کار رشته های ریاضی فیزیک

­

بعد از اینکه درمورد علایق خودمان اطمینان پیدا کردیم و براساس ویژگی های شخصیتی خودمان رشته و شغل مورد نظر را هدف قرار دادیم، میتوانیم راجع به درآمد شغل های رشته ریاضی فیزیک هم اطلاعاتی به دست بیاریم.

درآمد هرشغلی از جمله بازار کار رشته های ریاضی فیزیک می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و توجه به عامل بازارکار به تنهایی نمیتواند شاخص مناسبی برای انتخاب رشته و شغل مورد نظر باشد. پس لازم و ضروری هست که برخی عواملی که باعث افزایش درآمد در یک شغل می شود را باهم بررسی کنیم. مثل خلاقیت، روحیه کار گروهی ، فن بیان خوب و ... .

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم بر روی لینک رنگی کلیک نمایید:

­

با چه نمره هایی در نهم متوسطه انتخاب رشته می کنیم

دانلود فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم 97

­

­

­

راههای ارتباطی با مشاوران مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

شماره تماس: 9099072943

­

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

رشته های تجربی در انتخاب رشته نهم 97-98

پنجشنبه 29 شهریور 1397
7:35

­

رشته های تجربی در انتخاب رشته نهم 97-98

­

­

 • بهترین رشته های دانشگاهی علوم تجربی کدام است؟
 • دروس تخصصی رشته تجربی کدام است؟
 • دروس تخصصی رشته تجربی کدام است؟
 • شرایط ورود به رشته تجربی چیست؟

­

­

­

­

­

بهترین رشته های دانشگاهی علوم تجربی

­

با توجه به استقبالی که در سالهای اخیر از رشته تجربی شده است، به معرفي رشته تجربي در انتخاب رشته پایه نهم ،جهت آشنايي بيشتر علاقمندان مي پردازيم ؛

­

بهترین رشته های دانشگاهی پیراپزشکی عبارت است از زيست شناسي، پزشكي، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، بینایی سنجی، اتاق عمل، تغذیه، بهداشت، كشاورزی، داروسازی و شيمی و … است . دانش آموزاني كه علاقمند به تحصيل در اين رشته مي باشند بايستي با بررسي ويژگيها ، توانائيها و علاقه خود وسپس مطالعه شرايط ورود به اين رشته آن را انتخاب نمايند دروس رشته تجربی برای اينکه اطلاعات کافی از رشته انتخابی خود به دست آوريد، لازم است بدانيد چه درسهايی در اين رشته تدريس میشود. برای موفقیت در رشته تجربی قوی بودن در درس های علوم تجربی دوره راهنمایی و علوم زیستی ، ریاضی و شیمی دبیرستان از اهمیت خاصی برخوردار است. دانش آموزانی که به ساختمان بدن موجودات زنده علاقه مند هستند و از مطالعه طبیعت ( گیاه، جانوران و محیط زیست) لذت می برند، می توانند در این رشته موفقیت به دست بیاورند. یادگیری مطالب زیست شناسی نیاز به حافظه قوی دارد یعنی دانش آموز باید بتواند بسیاری از موضوعات دانش زیست شناسی را در ذهن تجسم نماید و به خاطر بسپارد.

رشته های دانشگاهی تجربی کدامند؟

­

با توجه به زیر گروه های عنوان شده می توان رشته های دانشگاهی تجربی را در چند دسته ارائه کرد. که از این میان تعدادی شامل رشته های پزشکی و تعدادی دیگر زیرشاخه های پزشکی هستند.

معرفی رشته های تجربی زیرگروه ۱ عبارتند از: بیوتکنولوژی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، اتاق عمل، بینایی سنجی، دبیری زیست شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، فیزیوتراپی، اعضای مصنوعی،­ پرستاری، شنوایی شناسی، علوم و صنایع غذایی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، تکنولوژی پرتوشناسی، هوشبری، زیست شناسی، ساخت پروتزهای دندانی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، زیست فناوری و برخی از رشته های دیگر

رشته های تجربی زیرگروه ۲ عبارتند از: داروسازی، دبیری شیمی، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای، شیمی، بهداشت عمومی، فناوری اطلاعات سلامت، تکنولوژی پزشکی هسته ای و چند رشته دیگر

رشته های تجربی زیرگروه ۳ عبارتند از: زمین شناسی، اقیانوس شناسی

رشته های تجربی زیرگروه ۴ عبارتند از: حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت صنعتی، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت فرهنگی هنری، الهیات، علوم قضایی، اقتصاد اسلامی، علوم اقتصادی، علوم انتظامی و چند رشته دیگر.

رشته های تجربی زیرگروه۵ عبارتند از: اقتصاد کشاورزی، مددکاری اجتماعی، آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، کتابداری در شاخه پزشکی و چند رشته دیگر.

­

­

شرایط ورود به رشته تجربی چیست؟

­

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد.

برای دریافت نمونه فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم بر روی لینک رنگی آن کلیک نمایید.

­

دروس تخصصی رشته تجربی در کنکور تجربی 97

­

زمین شناسی – ریاضی – زیست شناسی – فیزیک – شیمی.

­

دروس عمومی رشته تجربی 97-98

­

دروس عمومی رشته تجربی برای کنکور 97 برای تمام گروه‌های آزمایشی یکسان است. دروس دانشگاهی رشته تجربی عبارتند از­ زبان و ادبیات فارسی با ضریب ۴ – زبان عربی با ضریب ۲ – فرهنگ و معارف اسلامی با ضریب ۳ – زبان خارجی با ضریب ۲ (انگلیسی یا آلمانی یا فرانسه یا روسی یا ایتالیایی). (دروس عمومی بر خلاف دروس تخصصی در کنکور سراسری تنها یک واحد دارند)

­

­

راههای ارتباط با مشاوران مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

شماره تماس: 9099072943

­

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

­


معرفی رشته های انسانی در انتخاب رشته پایه نهم 97

پنجشنبه 29 شهریور 1397
7:26

­

معرفی رشته های انسانی در انتخاب رشته پایه نهم 97

­

­

 • رشته علوم انسانی چیست ؟
 • شرایط ورود به رشته انسانی چیست ؟
 • دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور کدام است ؟
 • دروس عمومی گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور کدام است ؟
 • پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی کدامند ؟

­

­

­

معرفی رشته انسانی­

دغدغه بسیاری از دانش آموزان سال نهم این است که رشته تجربی بهتره یا انسانی. ما به شما چند توضیه می کنیم تا انتخاب رشته پایه نهم 97 معقولانه تری داشته باشید تا بتوانید آینده ای که دوست دارید را با تحصیل در آن رشته بسازید. اولين و مهم‌ترين قدم، اولويت‌بندی برای رفتن به رشته های مختلفی از قبیل انسانی، علوم تجربی ، ریاضی فیزیک ، فنی مهندسی­ ویا معرفی رشته های هنرستان مثل کاردانش در علاقه‌تان است. تکليف‌تان را با خودتان مشخص کنيد ببينيد در آينده مي‌خواهيد چه کاره شويد؟ ببينيد از خواندن چه درس‌هايی لذت مي‌بريد؟ ببينيد در کدام رشته مي‌توانيد بهترين باشيد؟ دومين قدم، وضعيت‌تان در درس‌هاي مربوط به رشته‌ي مورد علاقه‌تان است. اگر به رشته‌انسانی علاقه داريد، وضعيت‌تان در دروس‌های حفظی چگونه است؟ با پدر و مادرتان مشورت کنيد و در آخر رشته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

­

­

­

شرایط ورود به رشته انسانی

­

شرایط ورود به رشته انسانی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

­

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۴ محاسبه می شود.

نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

نمره درس عربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۳۷۸ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.

­

دروس تخصصی گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور

­

­ریاضی – اقتصاد – زبان و ادبیات فارسی – زبان عربی – تاریخ و جغرافیا – علوم اجتماعی – فلسفه و منطق –­

روانشناسی

.دروس تخصصی برای هر رشته ای و هر زیر گروهی در کنکور ضریبی متفاوت دارد

­

دروس عمومی گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور

­

زبان و ادبیات فارسی – زبان عربی – فرهنگ و معارف اسلامی­ ­زبان خارجی (انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی، ایتالیایی)

دوس عمومی برای تمام گروه های آزمایشی یکی است.

­

در ادامه می توانید با کلیک کردن بر روی لینک قرمز رنگ معدل لازم برای رشته انسانی و لیست مشاغل رشته انسانی را ببینید.

­

­

پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی

­

در رابطه با پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی رشته روان شناسی جزو پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی هسش که هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان، این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند؛ این رشته در دوره لیسانس چهار گرایش بالینی، آموزش کودکان استثنایی، صنعتی و سازمانی و عمومی داره.

یکی دیگه رشته های پرطرفدار در حوزه علوم انسانی رشته حقوق هسش که تعداد گرایش‏های آن زیاده و در تمامی روابط زندگی امروز دیده می­شه؛ این روابط می‏تواند مربوط به روابط دولت با مردم باشد که بهش حقوق عمومی میگن یا اینکه روابط خصوصی مردم را شامل میشه­ که بهش حقوق خصوصی میگن.

رشته حسابداری نیز دیگر پردرامدترین رشته های علوم انسانی هسش که این رشته پایه اصلی نظام اطلاع رسانی مالی و اقتصادی هر جامعه به شمار می رود؛ در مجموع می توان گفت که حسابداری فن طبقه بندی، ثبت، خلاصه و تجزیه و تحلیل ارقام، درآمد و هزینه منطبق با نیازهای مؤسسه است.

برای مشاهده نمون فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

­

­

­

­

­

­

راههای ارتباطی با مشاوران مشاوره تحصیلی مجرب درخت دانش

­

شماره تماس: 9099072943

­

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته های نظری

پنجشنبه 29 شهریور 1397
7:11

­

حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته های نظری

­

­

­

 • حداقل معدل برای انتخاب رشته انسانی چند است ؟
 • حداقل معدل برای انتخاب رشته تجربی چند است ؟
 • حداقل معدل برای انتخاب رشته ریاضی چند است ؟
 • عوامل موثر در حداقل معدل لازم برای­ انتخاب رشته ؟

­

­

­

­

­

­

حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته پایه نهم

­

مطابق با آیین نامه جدید هدایت تحصیلی پایه نهم 97، دانش‌آموزان از انتخاب رشته تحصیلی پایه نهم می‌کنند که در آئین نامه هدایت تحصیلی چگونگی انتخاب شاخه و رشته براساس ۶ مولفه تعیین شد و براین اساس عوامل موثر در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی پایه نهم دانش آموزان عبارتند از

­

نحوه امتیاز بندی و حداقل امتیاز برای قبولی در انتخاب رشته پایه نهم :

­

۱- نظر دانش‌آموز که ۱۰ درصد از کل امتیاز به آن اختصاص دارد

۲- نظر والدین با امتیاز ۵ درصد

۳- نظر معلمان تمام دروس دوره اول متوسطه با امتیاز ۱۰ درصد

۴- نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای با امتیاز ۳۰ درصد

۵- نتایج عملکرد تحصیلی یا همان نمرات درسی با امتیاز ۳۵ درصد

۶- نظرات مشاور با امتیاز ۱۰ درصد

­

­

­

­

­

حداقل معدل لازم جهت ورود به رشته انسانی­

­

عملکرد تحصیلی که شامل نمرات درسی می شود ( سی و پنج امتیاز ) که شامل

در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد.

مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد.

نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد.­

مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگرحداقل معدل لازم برای رشته انسانی 14 باشد تا بتواند شرایط ورود به رشته انسانی شود.­

­

­

حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی

­

در رشته های دانشگاهی رشته علوم تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و شرایط ورود به رشته علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی ۱۴ باشد.

­

­

­

­معدل لازم برای انتخاب رشته­ ریاضی فیزیک

­

­انتخاب رشته پایه نهم به دهم در رشته های دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک موارد شامل موارد زیر است.

عملکرد تحصیلی که شامل نمرات درسی می شود ( 35 امتیاز ) که شامل­

نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد.

نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد.

مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی­ و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد. و حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته ریاضی و فیزیک 14 می باشد.

­

­

داوطلبان عزیز برای مشاوره انتخاب رشته در پایه نهم 97-98 و آزمون هدایت تحصیلی سال 97 برروی لینک های رنگی کلیک کنید.

­

­

­

راههای ارتباطی با مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

شماره تماس: 9099072943

­

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­

­


زمان دقیق ثبت نام مدارس شاهد 97-98

پنجشنبه 29 شهریور 1397
13:20

­

زمان ثبت نام مدارس شاهد 97-98 ­

ظرفیت مدارس شاهد برای سال 97-98

ظرفیت مدارس شاهد 97-98 برای پذیرش دانش آموز در هر استان متفاوت است و دانش آموزان حافظ قرآن و یا دانش آموزانی که فعالیت‌های ویژه فرهنگی و آموزشی دارند نیز بر اساس امتیاز کسب شده می‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند .فرزندان شهدای مدافع حرم در اولویت نخست ثبت نام مدارس شاهد 97-98 قرار دارند و سهمیه ویژه‌ای در این مدارس برای آن‌ها در نظر گرفته شده است .

پیش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا

محمدرضا رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص ثبت‌نام مدارس شاهد 97 و پیش ثبت نام مدارس شاهد اظهار کرد: پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول از 3 تا 15 خرداد و پایه‌هفتم از اول تیر آغاز شده و تا 14 تیر ادامه خواهد داشت و پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم از هفتم تیر آغاز شد و تا 20 تیر 96 انجام می‌شود. متقاضیان باید با ورود به سامانه سجا، درخواست خود را ثبت و امتیازات مربوطه را تکمیل کنند و پس از دریافت کد رهگیری ثبت‌نام آنها نهایی می‌شود. داوطلبان عزیز برای دیدن لیست مدارس شاهد تهران و دریافت نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد می توانند بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنند.

زمان بندی و مراحل ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیرشاهد

در باب زمان بندی و مراحل ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیرشاهد اعلام شده ثبت نام موقت پایه اول ابتدایی اول خرداد ماه، و ثبت نام پایه هفتم و دهم متوسطه دوره اول و دوم از اول تیرماه آغاز می شود و به مدت 2 هفته ادامه می بابد. ثبت نام دانش آموزان شاهد بصورت قطعی و ثبت نام دانش آموزان غیرشاهد در دو مرحله (ثبت نام موقت و ثبت نام و ثبت نام قطعی ) به شیوه امتیاز بندی انجام می شود. اولیا دانش آموزان غیرشاهد در موعد مقرر باید در صورت دارا بودن شرایط اولیه ثبت نام، نمونه برگ ثبت نام موقت را تکمیل نمایند. حضور حداقل یکی از والدین و ارائه اصل مدارک هنگام ثبت نام قطعی برای ثبت نام مدارس شاهد 97 -98 ضروری می باشد. ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد غیر از زمان بندی فوق الذکر مجاز نمی باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت هدایت تحصیلی پایه نهم و شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد 97 می توانید با مشاوران درخت دانش تماس حاصل فرمایید.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش


شرایط ثبت نام مدارس شاهد 97-98

پنجشنبه 29 شهریور 1397
13:12

­

شرایط ثبت نام مدارس شاهد 97-98

 • شرایط ثبت نام مدارس شاهد به چه صورتی است؟
 • شرایط عمومی ثبت نام دانشآموزان شاهد و غیر شاهد چگونه است؟
 • شرایط علمی ثبت نام در مدارس شاهد به چه صورتی می باشد؟
 • سامانه ورود یه ثبت نام مدارس شاهد؟

شرایط ثبت نام در مدارس شاهد 97

از جمله شرایط ثبت نام­ مدارس شاهد برای دانش آموزان شاغل به تحصیل در پایه سوم دوره اول ابتدایی برای ورود به پایه چهارم دوره دوم ابتدایی، ادامه تحصیل محسوب شده و نیاز به امتیازبندی مجدد ندارد. شرایط ثبت نام در پایه دهم مدارس شاهد: قبولی خرداد در پایه نهم با معدل کل حداقل 16 و کسب شرایط علمی لازم توسط دانشآموز در انتخاب شاخه یا رشته تحصیلی تصمیمگیری در خصوص دانشآموزان شاهدی که فاقد شرایط علمی هستند برعهده ستاد شاهد استان است. شرایط ثبت نام پایه هفتم در مدارس شاهد 97-98: کسب مقیاس خوب حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 96ــ95 برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با پیش ثبت نام مدارس شاهد 97-98 و نحوه امتیاز دهی در مدارس شاهد می توانید بر روی لینک های رنگی کلیک کنید و یا با شماره 9099072943 تماس بگیرید.

سامانه ثبت نام مدارس شاهد 97-98

محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد با اعلام زمان ثبت نام در مدارس شاهد 97 گفت: بر اساس شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد که در جلسه ستاد مرکزی شاهد وزارت آموزش و پرورش به تصویب رسیده است، ثبت نام و پذیرش همه دانش آموزان شاهد و سایر گروه های ایثارگری ورودی در سال تحصیلی97-96 به صورت اینترنتی و فقط در سامانه ثبت نام مدارس شاهد یا­سایت سجا به آدرس www.saja.medu.ir انجام می شود.

شرایط عمومی ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد

- دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری - رعایت شئونات و پوشش مناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان (خصوصاً حجاب برتر برای دانشآموزان دختر) - التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزشهای اسلامی و تربیت دینی - رعایت مقررات و آئین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد - سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام تذکر: احراز شرایط عمومی از طریق بررسی سوابق تحصیلی و تربیتی دانش آموز ، با حضور دانشآموزان و والدین آنها انجام می شود و مسئولیت آن در سایت ثبت نام ورودی مدارس شاهد به عهده ستاد ثبت نام مدرسه و در ادامه تحصیل به عهده شورای مدرسه است.

شرایط علمی ثبت نام در مدارس شاهد

غیر از شرایط عمومی ثبت نام در مدارس شاهد دانش آموزان باید دارای شرایط علمی ثبت نام در مدارس شاهد باشند که در زیر به آنها اشاره می کنیم. شرایط ثبت نام در پایه اول ابتدایی مدارس شاهد: دارا بودن شرایط عمومی وکسب امتیازات لازم شرایط ثبت نام در پایه هفتم : (کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس ) یا (کسب مقیاس خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس ) در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ و کسب امتیازات لازم تبصره : دانش آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان ۲۵ تا۴۹ درصد)در صورتی که حداکثر در دو درس کسب مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد ماه ۹۶-۹۵ کسب نموده اند می توانند ثبت نام موقت در پایه هفتم در سامانه سجا را انجام دهند. شرایط ثبت نام در پایه دهم مدارس شاهد 97-98 : قبول خرداد در پایه نهم با معدل کل حداقل ۱۶ وکسب شرایط ورود به شاخه و رشته مورد نظر بر اساس نمون برگ هدایت تحصیلی و کسب امتیاز لازم می باشد.

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش


قبلی 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 بعدی